Febrisan® ZATOKI

Tabletki powlekane
Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o.

Skład:
1 tabletka zawiera:
– Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
– Kofeina (Coffeinum) 25 mg
– Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 5 mg

Wskazania:
Krótkotrwałe leczenie objawów przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu: dehydrogenazy glukozo -6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną, jaskra z wąskim kątem przesączania, ciąża i okres karmienia piersią, choroba alkoholowa, dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Opakowanie: 12 lub 24 tabletek powlekanych.
_______________________________________________________________________
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.