MULTI-SANOSTOL®

Moduł reklamowy skierowany do osób uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Multi-Sanostol®, syrop.

Skład: 10 ml produktu zawiera: witaminę A – retynolu palmitynian 2400 j.m.; witaminę D3 – cholekalcyferol 200 j.m.; witaminę B1 – tiaminy chlorowodorek 2 mg; witaminę B2 – ryboflawiny sodu fosforan 2 mg; witaminę B6 – pirydoksyny chlorowodorek 1 mg; witaminę C – kwas askorbowy 100 mg; witaminę E – all-rac-α-tokoferylu octan 2 mg; witaminę PP – nikotynamid 10 mg; dekspantenol 4 mg; wapnia glukonian 50 mg; wapnia fosforomleczan 50 mg. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sacharoza, syrop glukozowy, sodu benzoesan, kwas sorbowy.

Wskazania do stosowania: zapobieganie i leczenie niedoborów witaminowych w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy, utrata apetytu, skłonność do częstych infekcji, okres wzrostu i rozwoju, stany wyczerpania fizycznego i psychicznego oraz przemęczenie, obniżona zdolność koncentracji, okres rekonwalescencji po przebytych chorobach oraz antybiotykoterapii, w celu poprawy ogólnej kondycji organizmu. Produkt może być podawany dzieciom powyżej 1. roku życia, a także młodzieży i dorosłym.

Dawkowanie i sposób podawania: Podanie doustne. Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć. Dzieci od 1. do 6 lat: 2 razy na dobę po 5 ml syropu. Dzieci w wieku od 6 lat, młodzież i dorośli: 2 razy na dobę po 10 ml syropu. Nie przekraczać zalecanego dawkowania.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; zwiększone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia); zwiększone wydalanie wapnia z moczem (hiperkalcynuria); zwiększone stężenie witaminy A lub D (hiperwitaminoza A lub D). Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy‑galaktozy lub niedoborem sacharazy‑izomaltazy nie powinni przyjmować produktu.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Produkt nie powinien być stosowany w większych dawkach niż zalecane u osób z kamicą nerkową bądź cierpiących na sarkoidozę (choroba Boeck’a). Stosowanie produktu w dawkach większych niż zalecane może doprowadzić do przedawkowania witamin A lub D, szczególnie przy jego jednoczesnym stosowaniu z innymi produktami zawierającymi te witaminy. Przy stosowaniu produktu może wystąpić żółte zabarwienie moczu, które jest spowodowane zawartością witamin z grupy B.

Uwaga: Ze względu na zawartość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach oraz w wodzie syrop może ulegać rozwarstwieniu. Stan ten nie wpływa na jakość produktu. W przypadku rozwarstwienia butelkę z produktem należy wstrząsnąć przed użyciem. Informacja dla chorych na cukrzycę: 10 ml produktu zawiera 6,55 g sacharozy (cukru) i 1,31 g glukozy, co jest równoważne około 0,66 jednostki węglowodanowej.

Działania niepożądane: Przy dawkowaniu zgodnym z zalecanym nie zanotowano przypadków wystąpienia działań niepożądanych. W pojedynczych przypadkach odnotowano reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, należy przerwać stosowanie leku.

Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o., ul. Prosta 68, 00-838 Warszawa.

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: Pozwolenie nr R/0352, wydane przez Ministra Zdrowia. Produkt leczniczy wydawany bez recepty.